Wyprawka szkolna dla dziecka, co powinna zawierać?

Dobrze przygotowani

Koniec wakacji to okres, w którym coraz częściej myśli się o powrocie do szkoły Wracają codzienne obowiązki, a czas beztroski i słonecznych dni przechodzi w niepamięć, pozostawiając ślad jedynie na wakacyjnych fotografiach. Dziecko by dobrze wypełniać swoje szkolne zadania, powinno być do tego wyzwania odpowiednio przygotowane.

Zeszyty to podstawa

Co powinno znaleźć się w wyprawce każdego ucznia? Po pierwsze zeszyty. Należy dobrze zapoznać się z planem zajęć, bądź rozpiską przedmiotów, by zakupić odpowiednią ilość zeszytów. Warto jednak kupić trochę więcej, by mieć na zapas – często w trakcie roku szkolnego trzeba zakładać nowy zeszyt np. z języka polskiego, czy matematyki. Zeszyty do przedmiotów są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Łatwiej jest, gdy zeszyty do poszczególnych przedmiotów różnią się od siebie – pozwoli to na ich szybkie odnalezienie i zidentyfikowanie w uczniowskim plecaku. Wiele sklepów ma w swojej ofercie zeszyty z nazwą danego przedmiotu. Jest to także dobry pomysł na szybkie wyszukanie zeszytu, lecz to już kwestia osobistego gustu.

Oprócz papieru…

Do zeszytów potrzebne są oczywiście przybory piśmiennicze – wszelkiego rodzaju długopisy, czy pióra spełnią tutaj świetnie swoje zadanie. Oprócz tego do szkolnego wyposażenie przydadzą się kolorowe markery, zakreślacze i kredki, które pozwolą na zaznaczenie najważniejszych partii przerabianego materiału.

Na zajęcia plastyczne niezbędny będzie zestaw farb i pędzli, a także bloków rysunkowych i technicznych. Tutaj także zaleca się zakup większej ilości, by stworzyć zapasy na przyszłe miesiące. Na lekcje matematyki potrzebne będą ołówki, linijki, kątomierze, cyrkle, a także ekierki. Ale gdzie to wszystko trzymać? W centrum każdego szkolnego tornistra, czyli w piórniku! Piórniki można wybierać spośród mnóstwa modeli, a najbardziej praktyczne są takie z przedziałkami i pojedynczymi miejscami na ołówki, kredki i długopisy, tak aby wszystko było poukładane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *