Pożyczka na 500+ – czy warto ją brać?

Brak posiadania dochodów wcale nie musi oznaczać ograniczeń w przypadku chęci zaciągnięcia pożyczki. Obecnie istnieją produkty, z których można skorzystać, gdy pobiera się świadczenia takie jak 500+. Nawet wtedy, gdy jest to jedyne źródło utrzymania.

Nowość w ofercie firm pożyczkowych

To, że banki bardzo dokładnie weryfikują swoich klientów przed udzieleniem pożyczki i często udzielają decyzji odmownych jest oczywiste. Firmom pożyczkowym zależy natomiast przede wszystkim na tym, aby klient posiadał jakiś dochód, ponieważ to ich jedyne zabezpieczenie. Nie musi on jednak pochodzić z pracy zarobkowej. Wiele firm pożyczkowych jako dochód traktuje świadczenie rodzinne 500+.

Pożyczka chwilówka (sprawdź bezpieczną ofertę na https://www.extraportfel.pl/) tego typu jest to stosunkowo nowy produkt na rynku, który pojawił się niedługo po wprowadzeniu przez rząd programu Rodzina Plus. Początkowo brano pod uwagę wysokość dochodów, ale w 2019 roku program został zmodyfikowany i każdy otrzymuje dodatek na każde dziecko bez względu na to, ile zarabia. Dla osób pracujących jest to zatem podniesienie zdolności finansowej, a dla niezatrudnionych stanowi źródło dochodu.

Kontrowersyjna szybka gotówka

Szybka pożyczka przez internet to bardzo kuszące rozwiązanie. Jednak jak wiadomo świadczenie 500+ jest przeznaczone na potrzeby dzieci. Jeśli jest ono jedynym źródłem dochodu w rodzinie to nietrudno wywnioskować, że spłata będzie finansowana właśnie z tego dochodu, co poniekąd oznacza niewłaściwe wykorzystanie świadczenia. Są jednak sytuacje, kiedy pożyczka może być zaciągnięta na potrzeby dzieci, np. zakup książek czy komputera lub wakacyjna wycieczka. Zobowiązanie to powinno być zaciągane tylko wtedy, gdy ma się pewność, że uda się ją spłacić w terminie.

Na co uważać biorąc pożyczkę na 500+?

Program 500+ pomógł wielu rodzinom w Polsce poprawiając ich sytuację. Niestety nie wiadomo, ile tak naprawdę będzie on obowiązywał. Istnieje bowiem ryzyko, że program w pewnym momencie zostanie wycofany. To z kolei pogorszy sytuację finansową wielu rodzin, a zobowiązania nadal zostaną. Osoby, które chcą zaciągnąć taką pożyczkę powinny się więc bardzo dobrze zastanowić, czy aby na pewno jest to dobra decyzja.

Jeżeli świadczenie jest jedynym źródłem dochodu to raczej nie warto podejmować takiego ryzyka. Zaciągnięcie jakiegokolwiek zobowiązania powinno być dokładnie przemyślane, a w przypadku złej sytuacji finansowej to może tylko jeszcze bardziej pogłębić problemy. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że ogromne długi mogą doprowadzić do tragicznych konsekwencji, takich jak odebranie dzieci i umieszczenie ich w domu dziecka czy pogotowiu opiekuńczym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *