Opieka osób starszych w Niemczech. Jak wygląda wyjazd bez agencji?

Popularność zawodu opiekunki osób starszych w Niemczech spowodowana jest między innymi licznymi zaletami takiej pracy. Dobre zarobki, transparentne warunki pracy i pomoc w organizacji. To ostatnie występuje jednak tylko w przypadku współpracy z agencją opiekuńczą. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy warto wyjechać do Niemiec na własną rękę.

Z czym wiąże się wyjazd bez agencji?

Wyjazd na własną rękę jest trudny nawet dla osób, które są doskonale zorganizowane. Nie wystarczy przecież samo znalezienie transportu i wyruszenie w podróż. Przed wyjazdem należy dopilnować wszystkich szczegółów przyszłej pracy i upewnić się w kwestii swojego bezpieczeństwa. Opiekunki seniora wyjeżdżające na własną rękę muszą samodzielnie znaleźć rodzinę z którą będą współpracować. Trzeba także pamiętać o kwestiach ubezpieczenia, zamieszkania czy rzetelnego przedstawienia warunków pracy.

Wyjazd na własną rękę często okazuje się pracą „na czarno”. Co to oznacza? Przede wszystkim opiekunka nie dostaje umowy, która zapewniłaby jej legalną pracę. Może się to wiązać z brakiem wypłaty zarobionych środków. Dodatkowo podejmując nielegalną pracę narażasz się na karę pieniężną, zakaz pracy w Niemczech lub nawet wydalenie z kraju. Brak umowy to również brak spisanego w legalnym dokumencie zakresu obowiązków. Na miejscu może okazać się, że wymagane są od Ciebie zupełnie inne zadania, niż było to omawiane początkowo.

Gdzie znaleźć uczciwą pracę w opiece seniora?

Doświadczone opiekunki seniora w Niemczech często wybierają wyjazdy organizowane przez agencje opiekuńcze. Jednak ze względu na błyskawiczny rozwój branży opiekuńczej takich firm na rynku mamy wiele. Nie wszystkie z nich są uczciwe i odpowiednio dbają o komfort i bezpieczeństwo opiekunki. Dobrym rozwiązaniem jest wybór firmy, która zyskała już zaufanie innych opiekunów i opiekunek. Jedną z takich agencji jest Veritas Opieka – jeden z liderów na rynku opiekuńczym. Firma działa od lat, umiejętnie łącząc opiekunki seniora z potrzebującymi pomocy rodzinami w Niemczech. Jednocześnie agencji oferuje dobre warunki pracy i jedna z najwyższych wynagrodzeń w branży.

Średnia pensja opiekunki w Veritas Opieka to 1800 € netto miesięcznie. Dodatkowo opiekunki w Niemczech nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. Zamieszkanie, wyżywienie oraz przejazdy są bezpłatne, dzięki czemu można zaoszczędzić na kosztach utrzymania. Jeśli szukasz uczciwej pracy w opiece – wybierz sprawdzoną firmę i sprawdź ofertę Veritas Opieka. Najnowsze zlecenia znajdziesz tutaj: Opiekunka Niemcy od zaraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *