Najlepsza deskorolka dla początkujących

Marzycie o sportowych aktywnościach, ale nie możecie znaleźć ulubionej dyscypliny? Spróbujcie jazdy na deskorolce, która w ostatnich latach stała się bardzo popularna. W wielu miastach powstały specjalne skate parki, gdzie bez obaw można trenować nie tylko rekreacyjną jazdę, ale także różne ewolucje. Aby rozpocząć przygodę ze skateboardingiem, zadbajcie o odpowiedni sprzęt, który powinien być dostosowany do waszych umiejętności. Na co zwrócić uwagę, kupując pierwszą deskę?

Rozmiar kół

Podobnie jak w przypadku rolek, deskorolki różnią się od siebie rozmiarem kół. Wpływają one na rozwijaną prędkość maksymalną, która dla początkujących użytkowników nie powinna być zawrotna. Kółka średniej wielkości będą najlepszym wyborem. Kolejną kwestią jest rodzaj łożysk, oznaczanych jako ABEC. Skrót ten zawiera dodatkowo cyfrę, wskazującą łożyska, jakie zastosowano w konkretnej deskorolce. Dla amatorów poleca się łożyska ABEC-3 lub ABEC-5. Dlaczego łożyska są tak ważne?

Wpływają one, podobnie jak średnica kół, na maksymalną prędkość jazdy. Mówiąc kolokwialnie, łożyska odpowiadają za kręcenie się kół. Im lepsze łożysko, tym łatwiej wprawić je w ruch, a tym samym zwiększyć prędkość. Przed zakupem warto wybrać się do sklepu stacjonarnego i porozmawiać ze sprzedawcą, który doradzi najlepsze rozwiązanie dla osób początkujących. Nie czyńcie pozornych oszczędności na desce, w czym pomoże szybki kredyt. Zasada jest prosta – lepszy sprzęt to większe bezpieczeństwo oraz komfort jazdy.

Inne parametry i aspekt bezpieczeństwa

Bardzo istotny jest także rozmiar samej deski. Powinna być dopasowana do wzrostu czy rozmiaru buta użytkownika. Mimo że w sprzedaży znajdziecie modele raczej standaryzowane pod tym względem, najlepszą opcją będzie wypróbowanie konkretnej deski przed jej zakupem. W dużych sklepach sportowych czy powstających jak przysłowiowe grzyby po deszczu skate shopach jest to jak najbardziej możliwe. Wystarczy stanąć na wybranym modelu, aby ocenić, czy szerokość deski jest właściwa.

Nie zapominajcie o aspektach bezpieczeństwa. Skateboarding jest sportem kontuzyjnym, dlatego ochraniacze, kask oraz rękawiczki są obowiązkowym wyposażeniem każdego sportowca. Dotyczy to zarówno osób początkujących, jak i zawodowców. Kask, podobnie jak w przypadku rowerów, powinien dokładnie przylegać do głowy, ale jednocześnie zapewniać optymalną wentylację. Na listę zakupów, w której realizacji pomoże szybki kredyt, wpiszcie także ochraniacze na kolana, łokcie oraz rękawiczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *