Domowy biznes, jak zacząć?

Domowy biznes

Gdy mamy trochę wolnego czasu i chce my go jakoś zagospodarować, a przy okazji trochę sobie dorobić lub stwierdzimy, że praca na pełen etat nie jest dla nas, warto jest się zastanowić nad biznesem domowym, który może nam przynieść dużo większe korzyści bez większych inwestycji niż praca na etacie, natomiast wysiłek będzie się ograniczał do minimum.

Sprawdzonym sposobem, który sam stosuję i jest przeze mnie sprawdzony jest to sprzedaż różnego rodzaju przedmiotów na stronach typu OLX, Allegro, Ebay, etc.

Jak zacząć?

Podstawą jest posiadanie konta na stronie z której będziemy korzystać, sam proces zakładania trwa kilka minut. Następnie należy rozglądnąć się po domu lub mieszkaniu, czy posiadamy może jakieś przedmioty z których nie korzystamy przez długi czas a zajmują nam tylko miejsce. Nawet jeśli są to stare rzecz, lub lekko poniszczone, zardzewiałe to i tak warto je wystawić, gdyż w Polsce jest wiele osób które szukają dokładnie takiego samego przedmiotu a nie stać ich na nowy.

Co dalej?

Gdy już mamy założone konto oraz znaleźliśmy przedmiot który chce sprzedać musimy zrobić bardzo dokładne i wyraźne zdjęcie tego przedmiotu, dla bardziej estetycznego wyglądu polecam przy świetle słonecznym lub wyciąć przedmiot ze zdjęcia i wkleić na białe tło (co jest najlepszym wyborem). Po zrobieniu zdjęć musimy porównać ze sobą wszystkie ceny dokładnie tego samego przedmiotu aby nasza oferta była najbardziej korzystna dla naszego potencjalnego klienta. Gdy przejdziemy przez te wszystkie etapy możemy zacząć wystawiać nasz przedmiot.

1. Tytuł

Tytuł to wbrew pozorom najważniejsza część, ponieważ każdy klient najpierw patrzy na tytuł a im bardziej jest on zachęcający tym więcej ludzi będzie nim zainteresowanych. Dlatego tytuł warto zacząć od zwrotu: !UWAGA!  !OKAZJA! – gdyż przyciąga to uwagę klientów (Wielkie litery oraz różne znaki sprawiają że nasz tytuł jest unikalny).

2. Opis

Opis jest to równie ważna część naszej oferty, przy tworzeniu opisu warto zaznajomić się z opisami przy innych ofertach oraz zajrzeć na stronę producenta i innego sklepu sprzedającego dany przedmiot, by nasz opis był jak najbardziej prawidłowy i zawierający szczegółowe informacje na temat tego co sprzedajemy.

3. Kontakt z klientem

Tutaj musimy popisać się profesjonalizmem oraz specyficzną wiedzą na temat tego co sprzedajemy (dlatego zanim coś sprzedamy, warto trochę poczytać na jego temat). Musimy zarówno mieć nienaganną kulturę osobistą w porozumiewaniu się z klientem, mile widziane tu są wyszukane zwroty pokazujące klientowi, że ma do czynienia z osobą profesjonalną, dzięki czemu będzie bardziej skłonny na kupno naszego towaru, jak i na różnego sposobu manipulacje.

Reeselling i profesjonalna sprzedaż

Gdy już skończą nam się rzeczy w domu/mieszkaniu które moglibyśmy wystawić na sprzedasz przychodzi czas na kupno takiego przedmiotu. Należy zapoznać się z trendami na rynku, znaleźć przedmiot na który obecnie jest duży popyt. Gdy już znajdziemy taki przedmiot trzeba będzie go kupić, ale po niższej cenie niż jest normlanie (jest wiele stron na których te same przedmioty mają dużo niższą cenę lub można kupić w hurtowni większą ilość, za mniejszą cenę) i sprzedać z zyskiem w ten sam sposób jak wcześniej.

Możemy również założyć własny sklep internetowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *