Zasiłek rodzinny w 2014 – zmiany, zmiany!

Zasiłek rodzinny w 2014 będzie wyglądał nieco inaczej niż w roku poprzednim. Czy będzie to zmiana na korzyść rodzin? Z zasiłku rodzinnego korzysta bardzo wiele osób, zwłaszcza tych, które mają problem ze znalezieniem pracy oraz muszą wychowywać dużo dzieci albo dziecko o pewnym stopniu niepełnosprawności. Zasiłek ma pomagać w organizowaniu dziecku normalnego życia, a także niezbędnej opieki lekarskiej, medykamentów. Warto dlatego być na bieżąco z tym, jaki będzie wymiar zasiłku rodzinnego w 2014.

Jak wygląda zasiłek rodzinny

Wbrew pozorom zasiłek rodzinny sam w sobie nie jest kwotą wysoką – taką robią go rozmaite dodatki, z których korzysta większość osób otrzymujących to wsparcie finansowe. Oczywiście, jak o każdy inny zasiłek, również o ten należy się ubiegać, składając w urzędzie odpowiednie dokumenty oraz pilnując, aby się nie one przedawniły – na przykład w sytuacji, kiedy dziecko minie granicę wieku, w której zmienia się kwota zasiłku. Zasiłek rodzinny w 2014 roku nie będzie jednorodny – planuje się, że z 1 listopada 2014 roku ulegnie on zmianie. Na szczęście będzie to zmiana na korzyść osób pobierających zasiłek.

Wymiar zasiłku rodzinnego w 2014

Zasiłek rodzinny w 2014 przez większość roku nie ulegnie zmianie i będzie wyglądał tak samo, jak zasiłek w 2013. Oznacza to, że na dziecko do 5 lat kwota wynosi 77 zł, do 18. lat – 106 zł, a do 24. lat – 115 zł. Do tych kwot są rozmaite dodatki, które można otrzymywać w danych sytuacjach. Są one dodawane do kwot np. w sytuacji samotnego wychowywania zdrowego bądź niepełnosprawnego dziecka, rozpoczęcia roku szkolnego, opieki nad dzieckiem przy korzystaniu z urlopu wypoczynkowego. Na swój dodatek mogą liczyć również rodziny mieszkające daleko od szkoły, gdzie dziecko musi dojeżdżać, a także rodziny wielodzietne. Oczywiście, wypłacane jest również jednorazowe becikowe – 1000 zł. Wymiar zasiłku rodzinnego w 2014 wzrośnie o ok. 50 zł, podobnie jak próg, od którego będzie ten zasiłek wypłacany – chodzi oczywiście o zarobki przypadające na daną osobę

Zobacz też torby papierowe - świetny gadżet dla nowoczesnych firm.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx