Wyprawka szkolna dla dziecka, co powinna zawierać?

Dobrze przygotowani

Koniec wakacji to okres, w którym coraz częściej myśli się o powrocie do szkoły Wracają codzienne obowiązki, a czas beztroski i słonecznych dni przechodzi w niepamięć, pozostawiając ślad jedynie na wakacyjnych fotografiach. Dziecko by dobrze wypełniać swoje szkolne zadania, powinno być do tego wyzwania odpowiednio przygotowane.

Zeszyty to podstawa

Co powinno znaleźć się w wyprawce każdego ucznia? Po pierwsze zeszyty. Należy dobrze zapoznać się z planem zajęć, bądź rozpiską przedmiotów, by zakupić odpowiednią ilość zeszytów. Warto jednak kupić trochę więcej, by mieć na zapas – często w trakcie roku szkolnego trzeba zakładać nowy zeszyt np. z języka polskiego, czy matematyki. Zeszyty do przedmiotów są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Łatwiej jest, gdy zeszyty do poszczególnych przedmiotów różnią się od siebie – pozwoli to na ich szybkie odnalezienie i zidentyfikowanie w uczniowskim plecaku. Wiele sklepów ma w swojej ofercie zeszyty z nazwą danego przedmiotu. Jest to także dobry pomysł na szybkie wyszukanie zeszytu, lecz to już kwestia osobistego gustu.

Oprócz papieru…

Do zeszytów potrzebne są oczywiście przybory piśmiennicze – wszelkiego rodzaju długopisy, czy pióra spełnią tutaj świetnie swoje zadanie. Oprócz tego do szkolnego wyposażenie przydadzą się kolorowe markery, zakreślacze i kredki, które pozwolą na zaznaczenie najważniejszych partii przerabianego materiału.

Na zajęcia plastyczne niezbędny będzie zestaw farb i pędzli, a także bloków rysunkowych i technicznych. Tutaj także zaleca się zakup większej ilości, by stworzyć zapasy na przyszłe miesiące. Na lekcje matematyki potrzebne będą ołówki, linijki, kątomierze, cyrkle, a także ekierki. Ale gdzie to wszystko trzymać? W centrum każdego szkolnego tornistra, czyli w piórniku! Piórniki można wybierać spośród mnóstwa modeli, a najbardziej praktyczne są takie z przedziałkami i pojedynczymi miejscami na ołówki, kredki i długopisy, tak aby wszystko było poukładane.

Wyprawka szkolna dla dziecka, co powinna zawierać?
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *